Zacznij zbierać paragony.

Narodowa Loteria Paragonowa to okazja do wygania samochodów, laptopów i iPadów.

1 października 2015 roku ruszyła Narodowa Loteria Paragonowa. Ma ona zachęcić Polaków do wydawania i brania paragonów fiskalnych oraz ma uświadomić im, jak dużą rolę pełnią w uczciwym obrocie gospodarczym.

Od dziś warto zacząć zbierać paragony wystawiane przez sprzedawców i usługodawców, gdyż co miesiąc do wygrania będą atrakcyjne nagrody. Samochody Opel Insignia i Astra oraz nowoczesne laptopy i ipady czekają na uczestników loterii. Pierwsze losowanie odbędzie się już w listopadzie.

Aby wziąć udział w loterii, wystarczy mieć ukończone 18 lat i paragon fiskalny na minimum 10 zł oraz zarejestrować go na stronie www.loteriaparagonowa.gov.pl. To jednak nie wszystko. Paragony muszą być bowiem zgłaszane w miesiącu zakupu i po rejestracji należy je zachować. Ponadto, konsumenci, którzy chcą zostać uczestnikami zabawy, powinni pamiętać, że nie każdy dokument wydany przez sprzedawcę da szansę na wygraną.

W loterii paragonowej nie będą brane pod uwagę różnego rodzaju wydruki niefiskalne, np. potwierdzenia płatności kartą oraz tzw. rachunki kelnerskie, jak również faktury VAT. Warto więc, szczególnie od dziś, zwracać uwagę na to czy otrzymaliśmy paragon fiskalny, czy też inny dowód sprzedaży.

Na wyróżnienia mogą również liczyć przedsiębiorcy, którzy wydadzą zwycięskie paragony. Właściciele firm, w których wystawiono wylosowane dowody sprzedaży, otrzymają tablety. Ponadto, co 3 miesiące na uczestników loterii czeka nagroda specjalna, czyli Opel Insignia. Będzie ona losowana spośród paragonów pochodzących z premiowanej branży.

DK