W terenie zabudowanym jechał z prędkością 160 km/h – stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

policja

Na okres 3 miesięcy prawo jazdy stracił 37- letni zawodowy kierowca, który w Ełku na ul. Przemysłowej, jadąc samochodem osobowym marki Audi, przekroczył dopuszczalną prędkość o 90 km. Mężczyzna w terenie zabudowanym jechał z prędkością aż 160 km/h. 37-latek tłumaczył, że chciał tylko „przegonić” auto, które na co dzień jest rzadko używane. Mężczyzna został również ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł, otrzymał także 10 punktów karnych.

Aby zapewnić bezpieczny powrót z wakacyjnego wypoczynku od piątku funkcjonariusze ełckiej drogówki prowadzą wzmożone działania na drogach naszego powiatu. Szczególną uwagę, policjanci zwracają na przekraczanie prędkości, stan trzeźwości kierowców, a także obowiązek używania pasów bezpieczeństwa.

Niestety, w swojej pracy policjanci, pomimo zaostrzenia przepisów prawa o ruchu drogowym nadal spotykają kierowców, którzy lekceważą zagrożenia i konsekwencje związane z nieprzestrzeganiem przepisów.

Dziś rano (sobota) w Ełku na ul. Przemysłowej policjanci zatrzymali do kontroli kierującego samochodem osobowym marki Audi 37-letniego mieszkańca gminy Ełk. Mężczyzna w terenie zabudowanym, gdzie dopuszczalna prędkość to 70 km, jechał z prędkością aż 160km/h. 37-latek, który jak się okazało, jest zawodowym kierowcą, tłumaczył policjantom, że chciał tylko „przegonić” auto, które na co dzień jest rzadko używane. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł, otrzymał również 10 punktów karnych. Policjanci zgodnie z obowiązującymi przepisami zatrzymali mu również prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

red