Śmiertelne potracenie 8-letniego chłopca.

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w środę 26.08.2015 w Ełku, w rejonie Biblioteki Miejskiej. Potrącony przez samochód służący do wywozu kontenerów na śmieci 8-letni chłopiec pomimo podjętej reanimacji zmarł na miejscu.

W środę około godziny 12:00 oficer dyżurny ełckiej komendy został poinformowany o wypadku, do którego doszło w centrum miasta, w rejonie Biblioteki Miejskiej. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci, straż pożarna oraz pogotowie ratunkowe. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem służącym do wywozu kontenerów na śmieci potracił 8-letniego chłopca.

Wolontariusz prowadzący zajęcia w pobliskiej biblioteki, zaalarmowany przez dzieci natychmiast podjął akcję reanimacyjną i udzielał chłopcu pomocy do czasu przyjazdu służb ratunkowych. Niestety pomimo reanimacji chłopiec zmarł. Obecnie policjanci i prokuratorzy wyjaśniają okoliczności zdarzenia. Wiadomo, że kierujący, 61-letni mieszkaniec Ełku był trzeźwy , ale pomimo tego pobrana została mu krew do badań na zawartość alkoholu i środków odurzających.

red