Ełk. „Dobro Wspólne” postawiło na Karola Marchla i Małgorzatę Kopiczko

Zbieżność idei wpływowego stowarzyszenia oraz partii Kaczyńskiego owocuje poparciem

Stowarzyszenie „Dobro Wspólne” poparło kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do parlamentu. O zaletach Karola Marchla, który startuje do sejmu oraz Małgorzaty Kopiczko ubiegającej się o fotel senatora, przekonywał m .in. przewodniczący „Dobra Wspólnego” Marek Chojnowski- starosta ełcki oraz Tomasz Andrukiewicz, prezydent Ełku.

Małgorzata Kopiczko jest członkiem zarządu powiatu ełckiego, wcześniej była dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 2 w Ełku, zaś Karol Marchel obecnie jest dyrektorem Szkoły Podstawowej w Chełchach.

– Program i idee Prawa i Sprawiedliwości są zbliżone do wartości, które są na pierwszym miejscu w „Dobrze Wspólnym”. Stąd nasze poparcie – wyjaśnił Marek Chojnowski.

Przewodniczący „Dobra Wspólnego” zaznaczył, że Karol Marchel, choć nie jest jedynym kandydatem PiS z naszego okręgu, który chce dostać się do sejmu, to jednak został obdarzony przez to stowarzyszenie największym zaufaniem. Tak wyjaśniono fakt udzielenia poparcia dla Karola Marchla z miejsca dziewiątego, a nie byłego posła PiS Wojciecha Kossakowskiego, który do sejmu startuje z pozycji trzeciej. Warto dodać, że zarówno Kopiczko jak i Marchel są członkami „Dobra Wspólnego”.

Czym chcieliby zająć się w parlamencie kandydaci z rekomendacją „Dobra Wspólnego”? Małgorzata Kopiczko chciałaby położyć nacisk w polityce na dbałość o rozwój i bezpieczeństwo rodziny oraz edukacji, Karol Marchel chciałby bardziej przejrzystego prawa dla przedsiębiorców.

wm