Bokserska bitwa o Warmię

W minioną niedzielę w Olsztynie na plaży miejskiej odbyła się IV edycja imprezy sportowej pod nazwą „Bokserska bitwa o Warmię”. Startowało ponad 30 zawodników z następujących klubów: UKS „Junior” Świątki, „Tygrys” Elbląg, „Niedźwiedź” Kętrzyn, „Wiktoria” Ostrołęka, „Wisła” Tczew, „Fenix” Warszawa, „Gwardia” Szczytno, „Żoliborska Szkoła Boksu” Warszawa, „Sako” Gdynia”, „PIRS” Olsztyn, „Legia” Warszawa i MKB „Mazur” Ełk.

W walce pokazowej w kategorii wagowej 52 kg Aleksandra Wesołowska MKB „Mazur” Ełk wykazała wyższe umiejętności bokserskie od swojej przeciwniczki Patrycji Gerka „Tygrys” Elbląg, która podczas swojej kariery sportowej zdobyła brązowy medal mistrzostw Polski juniorów. Aleksandra dobrze operowała ciosami prostymi, po których zawodniczka z Elbląga była dwukrotnie liczona i z trudem dotrwała do końca pojedynku.

W kategorii wagowej 59 kg Adrian Krukowski syn Marka byłego zawodnika drugoligowej drużyny „Mazur” Ełk pokonał na punkty Szymona Piotrowskiego „Niedźwiedź” Kętrzyn.

W kategorii wagowej 70 kg Kulenko Tomasz MKB „Mazur” po jednej z najładniejszych walk odbywającej się imprezy przegrał 2:1 z Patrykiem Walczakiem „Wisła” Tczew. Była to walka, w której dochodziło do dużej ilości wymian silnych ciosów z dwóch stron.

Wyjazd na zawody był możliwy dzięki otrzymanej dotacji z Urzędu Miasta i Powiatu Ełckiego w ramach realizowanych grantów.