49-letni mężczyzna zmarł z wychłodzenia.

policja

49-letni letni mężczyzna zmarł w nocy z piątku na sobotę w centrum miasta. Lekarz przybyły na miejsce stwierdził zgon z wyziębienia. To pierwszy taki przypadek tej jesieni na terenie Ełku. Noce są już zimne. Jeśli widzisz kogoś leżącego na ulicy, ławce zadzwoń po pomoc. W ten sposób możesz uratować komuś życie.

W sobotę około godziny 7:00 do oficera dyżurnego zgłosił się mężczyzna, który poinformował, że w zaroślach na parkingu w centrum miasta leży mężczyzna, który najprawdopodobniej nie żyje. Na miejsce natychmiast pojechał patrol policji, prokurator oraz pogotowie ratunkowe. Lekarz stwierdził zgon mężczyzny z powodu wyziębienia.

W okresie jesienno-zimowym, kiedy temperatura na zewnątrz spada, nie zapominajmy, że wśród nas są osoby, które mogą potrzebować naszej pomocy. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy policję lub pogotowie ratunkowe za każdym razem kiedy widzimy, że ktoś narażony jest na wychłodzenie organizmu. Taki telefon może uratować ludzkie życie.

Policjanci co roku w okresie jesienno – zimowym podejmują działania mające na celu ograniczenie zgonów osób spowodowanych wychłodzeniem. W ramach codziennej służby policjanci zwracają uwagę na osoby szczególnie narażone tj. osoby bezdomne, nieporadne życiowo, osoby starsze mieszkające samotnie, czy też osoby nietrzeźwe znajdujące się w okolicznościach zagrażających ich życiu i zdrowiu. Policjanci kontrolują miejsca gromadzenia się osób bezdomnych i informują te osoby o możliwościach skorzystania z pomocy lokalnych noclegowni.